Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bilety : "to co zawsze chcieliscie wiedziec..."
PostNapisane: 2009-01-01, 12:44 

proponuje w tym watku zebrac - czytac - pytac - pisac to co moze byc istotne o biletach, zonach, sposobie uzycia itp
zgodnie z wnioskiem na koncu http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?p=322#322

Admin opisaL te podstawowe
Cytuj:
Ceny biletow:
Bitllet senzill: 1.30 EUR - pojedynczy przejazd (metro, autobus lub tramwaj)
T-1O: 7.20 EUR - 10 przejazdow (metro, autobus lub tramwaj)
T-Dia: 5.50 EUR - bilet calodniowy (metro, autobus lub tramwaj)

http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... hlight=bus

ceny w 2009 poszLy w góre ... 1,35 - 7,70 - 5,80
jak mozna sprawdzic na str ktora podaLem :arrow: www.TMB.cat
Aerobus zdrozeje nieco pózniej
( w lutym?) [dopis: tak, -
4,25 eu ,
powrotny -wazny 9dni- 7,30 eu ]

juz chyba pisaLem ze T-50/30* jest na przejazdy dla jednej osoby (na raz, tak jak T-Dia(2,3,4,...)
dla grup -niekoniecznie rodzin- na kilka(do 30*)dni moze T-Familiar,

dodam ze tani bilet T-4 jest dla emerytów (tutejszych) :mrgreen:

Cytuj:
broker napisał(a):

Czy można dojechać koleją Renfe (z lotniska BCN) do centrum Barcelony korzystając z biletu T10?
I czy 2 osoby mogą jednocześnie korzystać z takiego biletu? Chodzi mi np. o kasowanie jednocześnie dwóch odcinków

Tak,
wkLadasz i wyjmujesz do/z maszyny-bramki, przechodzisz (bagaz przed toba)
podajesz do tyLu drugiej osobie,
ona robi to samo -
na odwrocie karty beda wydrukowane 2 'linie' m.in. z czasem skasowania
(przy ew. przesiadce w metrze podobnie, w busie wkLadasz 2x do kasownika -
w ciagu 1godz i15 min nie 'drukuje' nastepnych linii
przesiadki dozwolone miedzy róznymi srodkami transp. t.zn. jesli wyjdziesz z metra - to nawet po 1 sek. kasuje nastepna podróz
broker napisał(a):
Dzięki! Możesz mi jeszcze wyjaśnić ostatnią linijkę Twojego posta, bo nie zrozumiałem. Czy można się przesiadać np. z kolei na metro bez kasowania biletu czy nie?

3xtak :-)
mozna, z renfe / na metro / na fgc / na bus - az do 3 przesiadek (4 rózne srodki transp.) - ale musisz wsunac itd bilet , aby przejsc przez bramke (zwroc tez uwage która strona)
(w busie wkLadasz do kasownika)
Maszyna "przeczyta'' i zaznaczy magnetycznie 2a/kolejna podroz ale nie pobierze/nie wydrukuje nowej jesli robisz to w ciagu 1i15 (zona1)
moze ktos to zgrabniej ujmie
broker napisał(a):
Czyli jak przejdę przez bramkę 1 godz. 14 min. po pierwszej podróży to mogę jechać bez kolejnych opłat :mrgreen:

scisle: 1i15 po pierwszym skasowaniu,
ale nie ma co czekac do ostatniej minuty,
bo dwa rozne zegary/maszyny moga sie poznic/spieszyc
Jesli myslisz ze bedziesz sie przesiadaL na skraju tych 75 minut to lepiej zaczekac z pierwszym skasowaniem/wejsciem na peron, jesli znasz godzine odjazdu kolejki
(np jesli jedna 'ucieknie' to czeka sie 30 min. ale sama podroz w-g rozkLadu to 20-33 min po ruszeniu pociagu)

Troche zmienilismy watek...
Moze zaLóz temat pt 'bilety'
DoSiego Roku
Cytuj:
Jerry napisał(a):
... Jaka jest różnica między T-Dia a Travel card 2-Days oprócz oczywiście czasu ważności?
Czy ta spora różnica cenowa uwzględnia jakieś dodatkowe zniżki i czy Travel Card obejmuje więcej środków transportu lub odwrotnie?
Reasumując: chcąc poruszać się po mieście różnymi środkami transportu miejskiego podczas 9-dniowego pobytu jaka konfiguracja biletów jest najlepsza?

Moim zdaniem różnica jest wLasnie w czasie waznosci
i w cenie co za tym oczywiscie idzie (w 2008 to byLo jakies 4 euro? raczej mniej niz 2x / 100%)
T-Dia mogLaby nazywac sie "TravelCard : 1Day"
(lub odwrotnie, Travel Card 2-Days - "T-2Dias" ;-) )
srodki transportu te same -praktycznie wszystkie*- jak w kazdej karcie wielo-przejazdowej
zniżki nie ma (chyba ze chodzi Ci o BarcelonaCard ? ale to inne kalosze)

Co do pobytu 9-dn to moge powtórzyc to co *Zywa-ej:
-zalezy gdzie mieszkasz, co i jak chcesz robic, itp itd
(wez pod uwage ze wiele zwiedza sie na piechote)
Cytuj:
> jakie bilety - zalezy od programu dziaLan w B.
fakt ze z hotelu k.Sants do wiekszosci miejsc -oprócz MontJuic- trzeba dojechac

@dmin -zdaje sie- poleca T-Dia
ja raczej jestem zwolennikiem T-10
(w duzej grupie i na kilka dni moze T-Familiar)
a Tobie moze pasowac jakas kombinacja zeby zaoszczedzic, a jak kupisz 5-dniowy to masz swiety spokój
Sales outlets ________________________Price 21.70€
TMB customer service centres
Metro ticket offices
Barcelona Tourist Information Offices
.
Cytuj:
dashina napisał(a):
Pytanie:
Czym i w jakich strefach mogę się poruszać na takim bilecie:
http://www.tmb.cat/ca_ES/barcelona/mout ... 3_dies.jsp
:?:
Metro ma jakieś strefy? :roll:

CZym ? ;-) tam stoi :
Cytuj:
TMB metro i autobús ____________________________Nombre de desplaçaments : Il·limitat
FGC = koleje katalunskie=w B. takie inne metro______Temps de validesa : 3 dies.
Rodalies Renfe <- kolejka (linie lokalne koleji hiszp)
TRAM-waj :)

w jakiej strefie - to wszystko w zonie 1 *area metropolitana*
Gość powyzej napisał(a):
Czyli metro ma inne zony? Każdy środek komunikacji ma inne zony? Te mapy zon są gdzieś umieszczone na dworcach? ... Z góry dzięki za pomoc.

Admin w odpowiedzi napisał(a):
http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?t=17 - mapka metra, zona 1
Cale miasto jest w pierwszej zonie.
Jezeli nie masz ochoty wyjezdzac poza granice miasta, nie masz sie czym przejmowac.

caLa B jest w strefie 1, która rozciaga sie az do Badalony i L'Hospitalet
(zony/strefy dotycza rejonu metropolitalnego*,
dojazdu z/do kolejnych pierscieni wokóL miasta)
:arrow: Oto mapa stref wokóL miasta (.pdf)
w prawym-górnym rogu inf. o bilecie :arrow: T-1Dia

do MontSerrat trzeba kupic inny bilet ;) np ' TransMonterrat '

Ostatnio edytowano 2009-02-16, 13:20 przez A, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-29, 01:08 

Witam, chciałabym upewnić się co do pewnej sprawy odnośnie biletów T10.
Chcę dostać się z lotniska w Barcelonie do Pineda de Mar. I już tutaj mam problem, bo wg mapki stref na stronie TMB Pineda de Mar jest w 4 zonie, a wg mapki na stronie RENFE w 5 zonie- to jak jest w końcu?? :?: Po przylocie kupię bilet T10 na odpowiednią zonę (4 lub 5 jak już będę wiedziała ;-) ). Wsiądę do RENFE przy lotnisku- skasuję bilet 4 razy (będzie nas czworo), dojadę do Sants, przesiądę się na kolejkę do Pineda. Jako że bilet na 4 lu 5 strefę ważny jest 2 lub 2h15, a droga z lotniska do Sants jest krótka, bilet przepuszczam tylko przez bramkę, ale opłata nie będzie pobrana bo zmieściłam się w czasie między pierwszym skasowaniem a drugim przejściem przez bramkę. I w ten sposób dojechaliśmy do Pineda.
Na następny dzień jedziemy RENFE zwiedzać Barcelonę- kasuję ten sam bilet 4 razy. Jeśli czas 2 (2h15) godzin nie minął, mogę się przesiąść z tym biletem do metra bez dodatkowego kasowania (tylko jako wejściówka) i tak biegam po tym metrze, autobusie i tramwaju przesiadając się dopóki czas się nie skończy. I jeszcze mi zostały 2 "skasowania" na bilecie.
Czy ja dobrze zrozumiałam kwestię T10 dla dalszych stref ?????? :-?
No i który podział na zony jest właściwy????

Pozdrawiam i z góry dziękuję za oświecenie mnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-01, 00:32 

witam w_gosia ,
:-) w-g mnie zasady uzycia T-10 sa wlasnie takie jak napisaLas.
(do czterech przesiadek miedzy roznymi* srodkami transp., w tym przypadku - 4 strefy- w ciagu 2godzin)
rózne podzialy i numeracja stref na mapach TMB i Renfe wynikaja stad ze te organizmy maja kazdy swoje zasady i bilety -
podobnym do miejskiej+podmiejskiej - tmb-owej T10 bylby kolejowy - renfeski BonoTren
-
na str. [kolejki renfe] klik na 'guzik'
Obrazek

I tu nasuwa mi sie pomysL - jesli jedziecie z- i wracacie z Pinedy na- BCN ElPrat, to moze na te 2 przejazdy kolejka uzyjcie BonoTren za 25,50 : zona renfe 5
(o ile do tego czasu nie podniosa cen)
:?:
a na dzien wycieczki do/z Bar-ny miasta : T-10 zona tmb 4H
(albo BonoTren do miasta a w samym miescie T-10 za 7,70 lub -jeslibyscie jezdzili wiecej niz 6x/os- 4xT-Dia , jak szalec to szalec ;))
:!:
A! na Sants chyba lepiej nie przechodzic przez bramki* , obstawiam ze skasowaLaby kolejna podroz, lepiej rozejrzec sie za informatorem lub straznikiem w odblaskowej kamizelce, zeby wskazaL/a ktoredy mozna przejsc z peronu na peron

DZieki za zagladniecie do tego watku !

[ Dodano: 2009-08-27, 11:07 ]
Dopisek : wlasnie zobaczylem ze karty 2,3,4,5 dniowe sa tylko dla zony 1
(a wydawalo mi sie ze jak T-Dia , T-10 i in. maja tez wersje w dalszych zonach)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-05, 22:05 

Hej, znalazłąm już informacje na temat jak poruszać się w mieści i jak się tam dostać z lotniska. Moje pytanie dotyczy następującej kwestii, mianowicie czy aby dojechać do miasta autobusem z pod lotniska potzrebuje jakiś specjalny bilet, jeśli tak to jaki? A pozatym czy na lotnisku lub gdzieś w pobliżu bez problemu kupię bilet T-10, czy są tam jakieś automaty czy moze kiosk lub coś takiego? Z góry dzięki za pomoc:)

PS. Świetne forum, mnóstwo praktycznych informacji :)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-05, 23:56 

karolina napisał(a):
czy aby dojechać do miasta autobusem z pod lotniska potrzebuje jakiś specjalny bilet, jeśli tak to jaki?
A poza tym czy na lotnisku lub gdzieś w pobliżu bez problemu kupię bilet T-10, czy są tam jakieś automaty czy moze kiosk lub coś takiego?

Jesli chodzi o AeroBus to specyficzny bilet sprzedawany przez kierowców
(lub do kupienia w maszynie-automacie na przystanku przed terminalem np 2B) 4,25 - 5 euro / powrotny 7,35 - 8,60
jesli miejski bus 46 to jednoprzejazdowy za 1,35 u kierowcy lub T-10
T-10 z tego co wiem mozna kupic tylko na stacyjce renfe w godzinach 5am - 23:55 w maszynie-automacie atm (nie renfe)

DZieki :-)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-12, 12:39 

A ja mam takie pytanie: jak najszybciej dojechać z Estacion del Nord na Estacion Sants w okolicach 21? Jeśli są przesiadki (a i ile dobrze odczytałem mapkę TMB, to przesiadam się na stacji Espanya z L1 na L3) to czy mogę jechać na jednym bilecie za 1,35 E?

Z góry dzięki za odpowiedzi!:)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-12, 23:46 

pawell_1610 napisał(a):
jak najszybciej dojechać z Estacion del Nord na Estacion Sants w okolicach 21? Jeśli są przesiadki (a i ile dobrze odczytałem mapkę TMB, to przesiadam się na stacji Espanya z L1 na L3) to czy mogę jechać na jednym bilecie za 1,35 E?

Metrem mozna , jeden bilet (o ile nie wyjdziesz przez pomylke za bramki na ESPanya... a perony linii 1 i 3 sa polaczone przejsciem pod ziemia)

SZybciej dojedziesz pociagiem/kolejka renfe z Arc de Triomf , bez przesiadek , to 2 przystanki , wszystkie 4 linie C1 C3 C4 C7, mniej niz 8 minut jazdy (+ czekanie, od 21 do 22 jeszcze srednio 5 min, max 12)
http://www.renfe.es/cercanias/barcelona ... arios.html
tylko nie pomyl maszyn-automatow biletowych renfe a metra no i peronow
Cytuj:
rózne podzialy i numeracja stref na mapach TMB i Renfe wynikaja stad ze te organizmy maja kazdy swoje zasady i bilety -
podobnym do miejskiej - tmb-owej ... bylby kolejowy - renfeski

http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... light=nord
Cytuj:
* (na dworzec Estacio Nord)
i -w dzien- stad przejsc na pobliski przystanek Arc de Triomf -
skad mozna jechac pociagiem renfe (nie pomyl kierunków/peronow) na dworzec Sants -

http://www.tmb.net/vullanar/en_US/resul ... =73032.536

pytanie niekoniecznie do watku o biletach , ale niech tam :lol:
cytat jest z "Przejazd pomiedzy lotniskami GRO a BCN" choc to moze tez nie twoj przypadek
No chyba ze chcesz wyciac post i zaczac nowy watek.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-11-02, 20:06 

witam , moze tu jest napisane wszystko ale ja nadal wiele nie rozumiem szczegolnie jak szukalem miejsca noclegu na lini metra to juz calkiem meksyk , linia metra zielona i tam bez problemu znalazlem swoja stacje , jak biore duza mape metra ze strefami , juz nic nie moge znalesc aby 3 glwone stacje ;/
W srode przylatuje na lotnisko glowne w barcelonie i chce odrazu udac sie do "hotelu" koelga mi mowi ze jakies bilety po ok 10 euro sa z lotniska do centrum , tutaj z tego co wyczytalem mozna zwyklym autobusem za 1,30 lub t 10 dojechac ( t10 jest na 10 przejazdow pojedynaczych czy 10 przejazdow z mozliwoascia przesiadkiw ciagu godizny ? )

Musze dostac sie do stacji metra Mundet niby to centrum ale nie moge tego wogoele znalesc wiec niewiem juz teraz nic cyz to 1 strefa czy jakas tam inna ;/

Chcialem sie zapytac jeszcze o bilety autobusowe na jakis wypad np Andora ( jaki to wydatek i jak czesto jezdza ) moze bcy rowneiz inne miejsce

Napewno chce odwiedzic PortAventura z "bardzo "uzytecznych informacji na stronie dowiedzialem sie ze moge tam dostac sie pociagiem lub Ràpid Tren (bus)
- Price per person: €5,30 for adults . Nic wiecej nie podali jak ten bus jezdzi skad itp
Jaki jest ksozt za wstep , bo szyzbko przlecianych informacji sa same pakiety 2-3 dniowe z hotelami itp

Dziekuje z gory za pomoc

Ostatnio edytowano 2009-11-02, 23:47 przez tomeko2, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2009-11-07, 11:02 

Witam,
wstepnie - mam taka prosbe - czy moglbys poprawic Obrazek styl lub pisownie aby uniknac nieporozumien ... Obrazek dopis : DZieki
tomeko2 napisał(a):
W srode przyaltuje na lotnisko glowne w barcelonie i chce odrazu udac sie do "hotelu" koelga mi mowi ze jakies bilety po ok 10 euro sa z lotniska do centrum , tutaj z tego co wyczytalem mozna zwyklym autobusem za 1,30 lub t 10 dojechac ( t10 jest na 10 przejazdow pojedynaczych czy 10 przejazdow z mozliwoascia przesiadkiw ciagu godizny ? )

Musze dostac sie do stacji metra Mundet niby to centrum ale niemoge tego wogoele znalesc wiec niewiem juz teraz nic cyz to 1 strefa cyz jakas tam inna ;/

Chcialem sie zapytac jeszcze o bilety autobusowe na jakis wypad np Andora ( jaki to wydatek i jak czesto jezdza ) moze bcy rowneiz inne miejsce

Dziekuej z gory za pomoc

o ile dobrze rozumiem twój post to pytasz :
"t10 jest na 10 przejazdow pojedynaczych czy 10 przejazdow z mozliwoascia przesiadkiw ciagu godizny ?"

T-10 umozliwia 10 przejazdow , w trakcie kazdego z nich sa mozliwe przesiadki wedlug okreslonych zasad - jak kilka razy bylo to wyjasniane (zobacz m .in. w pierwszym poscie tego watku)
Takze kilka razy potwierdzono ze strefa 1 obejmuje cale metro
Mundet jest w strefie 1 , ale nie w centrum - na mapie linii metra na skraju linii 3 (przy koncu pólnocnym , na górze)
na mapie stref poza miastem (odnosi sie do busów (podmiejskich) , kolejki , FGC) trudno pokazywac wszystkie przystanki .
[ jedna uwaga -> T10 mozna kupic tylko na przystanku renfe przy terminalu T-2 ,
a wiekszosc linii lotniczych jest obslugiwana na T-1 -oprócz tzw 'tanszych' jak easyJet
wiec musialbys chyba najpierw tam dojsc lub przejechac (shuttle T1 -T2 gratis)
a jak juz tam bedziesz to do miasta mozna dojechac kolejka ]

O jakim bilecie mówi kolega to on moze wyjasnic - moze T-2/3Dias , moze na bus z lotniska GiROny lub REUs ??

A do Andorry - orientacyjnie - okolo 3 godzin i 20-25 euro (x2) z Barcelona NORD
dopis:
Co do Port Aventura to tez nieporozumienie - nie ma tu info bo nie jest to strona o wszystkim-wszedzie-zawsze-dla kazdego
Mozna pociagiem Renfe z B. Pass. de Gracia lub autokarem Plana -
"Rapid tren" to chyba z Tarragony ,
bo z Bar-ny najtanszy bilet tylko do Tarragony jest juz drozszy niz 5 eu
- moze lepiej poszukaj na website PA
albo na forach Salou
(lub /i google)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-02-14, 18:04 

ja jezdizłem na t-10
najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie
kosztuje 7,73
upowazani do kozystania do 10 przejazdów na okaziciela - ja kozystałem z 1-go na 2 osoby- tak mi doradziła pani która pomagała obsługiwac automat do biletów także i tak można :)
Podczas tygodniowego pobytu kupiłem 3 takie bilety na 2 osoby włączając dojazd do lotniska także taniej mnie wyszło niz 2x tygodniowe bilety :)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-02-14, 18:15 

Koszt T-10 to 7,85€ ;-)

Ostatnio edytowano 2010-02-17, 22:26 przez m@rkop, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2010-02-15, 22:31 

mozliwe :-D

Tytuł:
PostNapisane: 2010-02-17, 00:06 

K napisał(a):
ja jezdziłem na t-10
najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie
kosztuje 7,73
...
Podczas tygodniowego pobytu kupiłem 3 takie bilety na 2 osoby włączając dojazd do lotniska także taniej mnie wyszło niz 2x tygodniowe bilety :)

m@rkop napisał(a):
Koszt T-10 to 7,75€ ;-)

pogodze Was : 7,85 w 2010

+ wyznam ze biletów tygodniowych nie widzialem :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 2010-02-17, 18:35 

Masz rację - 7,85€ :)

Tytuł: dziecko 5 lat - bilet pięciodniowy - jaka opłata?
PostNapisane: 2010-03-27, 14:22 

Witam.
Planuje 10-cio dniowy pobyt w Barcelonie. Mam zamiar kupić 2 pięciodniowe bilety na komunikację miejską. Nie znalazłem na forum jak wygląda opłata za 5 - cio latka i wózek spacerowy dla malucha? Dziękuję za odpowiedź , pozdrawiam. :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona