Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Autor Wiadomość
 Tytuł: transfer z girony (lotnisko) do barcelony i z powrotem
PostNapisane: 2010-11-08, 14:40 

prosze o link z rozkładem jazdy autobusów z lotniska ) Girona do Barcelony i odwrotnie.
Mam pytanko: z którego stanowiska odchodzą te autobusy ?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-08, 17:06 

Linka do rozkładu poszukaj na forum - było na ten temat. Stanowisko znajduje się przy budce z biletami.

Tytuł: Re: transfer z girony (lotnisko) do barcelony i z powrotem
PostNapisane: 2010-11-09, 18:56 

mati69 napisał(a):
prosze o link z rozkładem jazdy autobusów z lotniska ) Girona do Barcelony i odwrotnie.
Mam pytanko: z którego stanowiska odchodzą te autobusy ?

W Gironie po wyjściu z terminala idziemy w prawo - bilety i autobusy są tam, gdzie ustawia się długa kolejka... ;) To nie jest wielkie lotnisko - byłam miesiąc temu pierwszy raz, sama, i spokojnie sobie poradziłam :-D

http://www.barcelonabus.com/

Autobusów jest faktycznie kilka i odjeżdżają mniej-więcej o podanych godzinach. Odjazdy z dworca Nord w Bcn to stanowiska 28 i 29 - masz tam u dołu rozkładu, drobnym druczkiem... :)

Ostatnio edytowano 2010-12-21, 23:55 przez Ethel, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-19, 00:13 

dodam do poprzednikow* - dla przyszlych czytelnikow + na wszelki wypadek -ze rozklad zmienia sie zaleznie od zmian w lotach ryanaira, zatem trzeba sprawdzac go ponownie bezposrednio przed wyjadem , zwracajac uwage na dni tygodnia

*

skorzystaj z wyszukiwarki , niekoniecznie google

http://www.forum-barcelona.pl/search.php

Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-30, 12:50 

Proszę o podpowiedz. Czy wizz air dalej ląduje w Gironie czy też terminal 2 to już inne lotnisko i jest w Barcelonie? Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-31, 00:31 

w GRO jest chyba tylko jeden terminal
orfik11 napisał(a):
Proszę o podpowiedz. Czy wizz air dalej ląduje w Gironie czy też terminal 2 to już inne lotnisko i jest w Barcelonie? Pozdrawiam
Co do Wizza, było na forum
od 2009r przeniósł się na BCN El Prat tzn lata do/z Barcelony.
jak na dole :arrow: http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?p=580#58
+ http://www.forum-barcelon...c.php?p=906#906
+ na stronie linii pewnie też jest ntt
+ na str lotnisk esp www.aena.es

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-08, 16:33 

Witam

Mam pytanie, czy autobusy na lotnisku dostosowane są do lotów Ryanair? Chodzi o to, że przylatujemy do Girony około północy, i do ostatniego autobusu jest mniej wiecej 15 minut.. czy autobusy "czekają" w przypadku opóźnień samolotów? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ od tego zależy czy bookować nocleg w Gironie czy Barcelonie..

Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-08, 17:22 

lilly napisał(a):
Mam pytanie, czy autobusy na lotnisku dostosowane są do lotów Ryanair? Chodzi o to, że przylatujemy do Girony około północy, i do ostatniego autobusu jest mniej wiecej 15 minut.. czy autobusy "czekają" w przypadku opóźnień samolotów?

Myślę, że czekają.

Powiem tak: w grudniu leciałam Ryanairem z Gdańska do Girony, ale ze względu na strajk hiszpańskich kontrolerów lotu samolot musiał wylądować w Perpignan na południu Francji (jakieś 1,5 godz. od Girony). Przysłane zostały po nas autokary - te same, które kursują na trasie GRO-Bcn. Do Girony dotarliśmy po 1 w nocy i stamtąd bez problemu zabraliśmy się do Barcelony (tym samym zresztą autobusem, tylko należało wysiąść, kupić bilet i wsiąść z powrotem :lol: ).
Wszystko działo się w godzinach nocnych, kiedy teoretycznie nie powinny jeździć już żadne autobusy.

Rozkłady Barcelona Bus dostosowane są do rozkładu lotów i kurs bez pasażerów (a taki Boeing mieści całkiem spory tłumek) raczej nie miałby wiekszego sensu...
Nie dam głowy, ale logika podpowiada, że autobus zaczeka (swoją drogą, Ryanair zazwyczaj przylatywał na miejsce trochę przed czasem, więc niekoniecznie trzeba spodziewać się spóźnienia :) )

Tytuł:
PostNapisane: 2011-04-29, 18:52 

Witam! nie chciałem zakładać nowego wątku. Jadę niedługo do Barcelony (lądowanie na Gironie). Czy próbował ktoś kiedyś dojechać z Girony (z lotniska) do Barcelony na stopa? Czy jest szansa w ogóle kogoś tam złapać?

Byłbym wdzięcny za wszelkie informacje :)

Tytuł:
PostNapisane: 2011-04-30, 11:46 

karolek napisał(a):
Czy próbował ktoś kiedyś dojechać z Girony (z lotniska) do Barcelony na stopa? Czy jest szansa w ogóle kogoś tam złapać?

Ja nie próbowałem , ale wydaje mi się że szansa jest mała
- autostop nie jest tu popularny i właściwie mogą jechać tylko nieliczni pasazerowie lotów

Tytuł:
PostNapisane: 2012-10-15, 21:09 

Witam serdecznie, w przyszły wtorek lecę do Barcelony, lądowanie w GRO (Girona). Czy mogę prosić o instrukcję jak dotrzeć do przystanku na lotnisku? Gdzie kupić bilety? Jak rozpoznać Barcelona Bus?
I jeszcze jedno - hotel mamy na Las Ramblas - jak, gdzie mam wysiąść, żeby było mi jak najbliżej? I czy mam dojechać do hotelu? Taxi (jeśli tak, to jaki koszt mniej więcej?), metro?

Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedzi i wskazówki. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 2012-11-14, 17:35 

@Olson: a nie mogłaś po prostu przeczytać powyższych postów????????????????? :evil: