Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-07-25, 22:21 

Witam

Na autobus nr 46 z lotniska wystarczy ten bilet T10 ?

Ten automat do sprzedaży biletów który znajduję się przy lotnisku. Przyjmuję karty debetowe ? Czy muszę najpierw gdzieś drobne zdobyć ?

Jeżeli dobrze zrozumiałem znajduję się on w tej budce, tak ? klik

Edit. Gdzie mogę znaleźć rozkład tego autobusu ? W podklejonym wątku nie widzę żadnego linku :(

Tytuł:
PostNapisane: 2011-07-26, 08:54 

plosaczek napisał(a):
Witam
Na autobus nr 46 z lotniska wystarczy bilet T10 ?
Tak

Cytuj:
Ten automat do sprzedaży biletów który znajduję się przy lotnisku przyjmuje karty debetowe ? Czy muszę najpierw gdzieś drobne zdobyć ?

Jeżeli dobrze zrozumiałem znajduję się on w tej budce, tak ? klik
Nie wiem czy istnieje tam taki automat
Wiem ze T10 mozna kupic w budce Tabacs , ktora jest tak w polowie terminala B , po przeciwnej stronie jezdni , tam gdzie parking i budka Hertza
Cytuj:
Edit. Gdzie mogę znaleźć rozkład tego autobusu ? W podklejonym wątku nie widzę żadnego linku :(
na www.tmb.cat .
z T1 od 5.30 do 24:45 co +- 20 min (co 30 pierwsze i ostatnie godz.)
nie widzę żadnego podklejonego wątku :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2011-07-27, 01:04 

Miałem na myśli ten wątek "jak się poruszać wewnątrz miasta"

BTW. zona 1 mi wystarczy w Barcelonie ? Widzę co pisaliście ale muszę się upewnić bo jest ich 6 i zwątpiłem :-D

Z ciekawość zona 6 obejmuję jakieś miasta poza Barceloną ? Nie wiem czy dobrze widzę, na tym pierścieniu w zonie 5 jest Santa Susanna. Tam dojeżdżają jakieś autobusy ?

Te żółte znaczki na gogle map, nazywają się S1, widzę to jest coś jak metro. Na to bilety T10 również obowiązują ?

Jestem na Pl. Catalunyaklik ale nie widzę przystanku do tego. Obok jest metro, tam właśnie pod ziemią jest przystanek ?

Tytuł:
PostNapisane: 2011-07-28, 14:01 

plosaczek napisał(a):
BTW. zona 1 mi wystarczy w Barcelonie ? Widzę co pisaliście ale muszę się upewnić bo jest ich 6 i zwątpiłem :-D
zaprawdę upewniam Cię

Cytuj:
Z ciekawośći zona 6 obejmuję jakieś miasta poza Barceloną ? Nie wiem czy dobrze widzę, na tym pierścieniu w zonie 5 jest Santa Susanna. Tam dojeżdżają jakieś autobusy ?

Sta S i Blanes - dojeżdża tam kolejka Rodalies

Cytuj:
Te żółte znaczki na google map, nazywają się S1, widzę to jest coś jak metro. Na to bilety T10 również obowiązują ?

Ferrocarils Catalans , koleje kataluńskie , w mieście coś jak metro
www.FGC.Cat
T10 działa (jak w opisie)

Cytuj:
Jestem na Pl. Catalunyaklik ale nie widzę przystanku do tego. Obok jest metro, tam właśnie pod ziemią jest przystanek ?

stacja jest pod ziemią , chyba pod ul.Pelai
wejście jest m.in. na rogu Pl. Catalunya i ul.Pelai , gdzie cafe Zurych i kiosk z prasą

Tytuł:
PostNapisane: 2011-08-02, 17:05 

Mam pytanie odnośnie tego biletu jeszcze. Odbija mi jakieś cyferki, pierwsze to jest data i godzina. A ta ostatnia cyferka na samym końcu ? Pokazuję ile mi zostało jeszcze z tych 10 przejazdów ? Byłem pewien że mam jeszcze z 3 a dzisiaj mi odbiło i mam 1 na samym końcu.

Tytuł:
PostNapisane: 2011-08-02, 19:17 

plosaczek napisał(a):
A ta ostatnia cyferka na samym końcu ? Pokazuję ile mi zostało jeszcze z tych 10 przejazdów ? Byłem pewien że mam jeszcze z 3 a dzisiaj mi odbiło i mam 1 na samym końcu.

Znaczy sie, zostal Ci jeden przejazd (tzn. wliczajac mozliwe przesiadki). Te linie drukuja sie czasem jedna na drugiej, wiec latwo ktoras przegapic. Kiedy skoncza Ci sie przejazdy wybije Ci "titol esgotat" (dobrze czytam??).... ale pewnie juz sam wiesz :)

Tytuł:
PostNapisane: 2011-11-21, 18:48 

Ta..., ale się wyrobiłem z tego co pamiętam i nic nie musiałem kupować ;-)

Za dwa dni jadę znowu, na kolej która jest na lotnisku Renfe? Bilet T10 również obowiązuję ? Normanie odbijam go gdzieś w wagonie czy przy bramce ?

Na google maps są gdzieś przystanki kolei zaznaczone ? Na którym najlepiej wysiąść (metro L4) ?

Zmierzam tutaj

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 2012-03-28, 12:34 

Witam,
zdążyłem doczytać że chyba T-10 są najkorzystniejsze. prosiłbym tylko o info - muszę siĘ dostać z EL PRAT do stacji Sant Joan w Sant Cugat, mógłby ktos pomóc i napisać jak mam te bilety kasować ? jadę z żoną i 2 dzieci. z góry dzieki za info

Tytuł:
PostNapisane: 2012-03-29, 08:43 

tommy6791 napisał(a):
Witam,
zdążyłem doczytać że chyba T-10 są najkorzystniejsze. prosiłbym tylko o info - muszę siĘ dostać z EL PRAT do stacji Sant Joan w Sant Cugat, mógłby ktos pomóc i napisać jak mam te bilety kasować ? jadę z żoną i 2 dzieci. z góry dzieki za info

Sant Cugat to zona 2 chyba
kasowanie w bramkach kolejki renfe/rodalies i FGC - zobaczysz łatwo jak to robią inni pasażerowie , zwróć tylko uwagę po której stronie się przechodzi (np w R po lewej od szczeliny/kasownika)
było wspomniane wcześniej w tym wątku
i http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... c&start=30
http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... t=kasow%2A
w autobusach kasowniki są za kierowwcą (należy wejść pierwszymi drzwiami)

[ Dodano: 2012-03-29, 09:43 ]
tommy6791 napisał(a):
Witam,

Sant Cugat to zona 2 chyba
kasowanie w bramkach kolejki renfe/rodalies i FGC - zobaczysz łatwo jak to robią inni pasażerowie , zwróć tylko uwagę po której stronie się przechodzi (np w R po lewej od szczeliny/kasownika)
było wspomniane wcześniej w tym wątku
i http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... c&start=30
http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic ... t=kasow%2A
w autobusach kasowniki są za kierowcą (należy wejść pierwszymi drzwiami)

Tytuł:
PostNapisane: 2012-03-29, 10:05 

za te info dzięki. chodziło mi także o to czy przy przechodzeniu przez bramki do RENFE czy Fcg wystarczy że skasuję/włożę ten bilet tylko raz, jeśli to 2 zona, czy musze go jakoś inaczej, dodatkowo kasować? przy takiej liczbie osób ile jest lepiej kupić biletów? 2-3? z lotniska musze jechac na PL Catalunya, a potem przesiadka na S2 do S. Cugat...

Tytuł:
PostNapisane: 2012-03-29, 15:51 

tommy6791 napisał(a):
za te info dzięki. chodziło mi także o to czy przy przechodzeniu przez bramki do RENFE czy Fcg wystarczy że skasuję/włożę ten bilet tylko raz, jeśli to 2 zona, czy musze go jakoś inaczej, dodatkowo kasować?
raz na jedną osobę , czyli w sumie 4 x
ilość stref/zon wpływa tylko na czas jaki masz na przesiadkę
(nie możesz użyć karty na z1 żeby jechać do z2 , choćbyś kasował x razy)
Cytuj:
przy takiej liczbie osób ile jest lepiej kupić biletów? 2-3? z lotniska musze jechac na PL Catalunya, a potem przesiadka na S2 do S. Cugat...
4 osoby mogą użyć 4 przejazdy z 1 karty
i możecie np. renfe do Pass. de Gracia , 1 przystanek linią zieloną Metra do Catalunya i tam FGC
chyba ze wygodniej Wam używać 2 kart , każda na 2 osoby, lub jedna w zapasie

Tytuł:
PostNapisane: 2012-08-19, 23:34 

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak najprościej dojechać z lotniska do Badalony? Wydaje mi się, że najlepiej będzie użyć biletu T-10 i pojechać Renfe, a później przesiąść się w metro, tylko nie wiem dokąd najdalej dojeżdża Renfe i na jakich stacjach się zatrzymuje po drodze.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-08-20, 10:50 

Witaj,

Do Badalony dojeżdża linia metra L2 (purpurowa). Jeśli chcesz jechać pociągiem z lotniska to... hm, R2 zatrzymuje się na stacji Passeig de Gracia, stamtąd masz też metro L2.
Inna opcja to autobus 46 z lotniska do Pl.Espanya + metro L1 do Universitat + metro L2.
Tak czy inaczej, przemierzasz prawie całą Bcn :).
Tu plan linii Renfe/FGC/metra:
http://www.fgc.cat/downloads/linia/FGC_network.pdf

A, jeśli jedziesz przed 26 sierpnia to uwaga, linia L2 ma trasę skróconą do Artigues/Sant Adrià. Stamtąd kursują specjalne autobusy (trzeba wyjść z metra; w ubiegłym roku wszystko było dość dobrze oznaczone, więc łatwo trafić).

(Jeśli coś mi umknęło to niech mnie inni poprawią).

Tytuł:
PostNapisane: 2012-08-20, 17:08 

Dzięki za odpowiedź i za mapkę :) Wybieram się dopiero w październiku, więc może już nie będzie żadnych utrudnień. Poza tym powinnam wysiąść chyba właśnie na Sant Adria.

Tytuł:
PostNapisane: 2012-08-24, 18:08 

Witam.
Niedługo wybieram się do Barcelony i mam kilka pytań odnośnie transportu.
Czy autobus odjeżdżający z lotniska w Barcelonie (linia 46) znajduje się w strefie 1 biletów? To samo tyczy się Lhospitalet De Llobregat, czy też jest to strefa 1? Z tego co orientowałem się w mapach metra, to chyba tak ale wolę się upewnić. I czy biletem T10 może nadal podróżować kilka osób?
I ostatnie pytanie. Z Lhospitalet De Llobregat jak najlepiej dojechać do Lloret de mar? Czy cofnąć się na lotnisko i stamtąd autobusem bezpośrednio do Lloret czy jest jakaś inna opcja?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona