Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie spac?
PostNapisane: 2007-12-08, 17:10 
Administrator

Wybierajac miejsce do spania w Barcelonie, na pewno warto zwrocic uwage na lokalizacje, warunki (w wielu hostelach, mozemy natknac sie na karaluchy...), cene (gdzie nie zawsze to co najtansze jest najlepsze).
Warto mieszkac w poblizu centrum, wtedy nie traci sie czasu na dojazdy i w wiele miejsc mozna sie udac na piechote.
Odradzam jednak mieszkanie w scislym centrum! W okolicach Las Ramblas mozemy znalesc sporo hosteli, jednak znajduja sie one w ciasnych, ciemnych i halasliwych uliczkach.
Za najnizsza cene mozemy liczyc najwyzej na waskie lozko w wieloosobowej sali.
Ponizej znajduje sie lista miejsc, w ktorych mozemy nocowac.

Pensjonaty
Na pensjonaty mozemy trafic zazwyczaj w mniejszych miejscowosciach, gdzie nie lokuja sie duze, sieciowe hotele. Maja one zazwyczaj charakter niewielkiego biznesu rodzinnego, a wiec goscie moga poczuc domowa atmosfere. Jezeli chcemy zakosztowac własnie takiego, nieco swojskiego klimatu wypatrujmy nazwy hostales lub pensiones (nie mylic z hostelami!!)

Apartamenty
Czyli samodzielne, zazwyczaj w pelni wyposazone (meble oraz sprzęt rtv i agd) mieszkanie wraz z kuchnia. Ceny moga byc przerozne, determinuje je pora roku (czy w trakcie sezonu, czy poza nim), jak duze jest dane lokum oraz inne czynniki. Czesto wynajmujacy nie podaja calkowitego kosztu wynajmu (o ktorym dowiemy sie dopiero na miejscu), praktycznie zawsze zadaja wysokiego depozytu, a takze musimy sie liczyc z oplatami za pozny check-in.
Minusem jest tez to, ze wynajac apartament mozemy przy minimum 3 noclegach.

Hotele
Hiszpania, turystyke, jako gwarancje swojej stabilizacji gospodarczej, wybrala już dawno. Zatem mamy tam do czynienia z wyjatkowo solidna baza hotelowa. Mozemy w nich skorzystac z sejfow na kosztownosci oraz praktycznie wszystkie posiadaja restauracje. Najkorzystniejsze warunki cenowe możemy uzyskac, gdy zdecydujemy się na uprzednia rezerwacje. Ceny hoteli w Barcelonie, ze wzgledu na nieustanny naplyw turystow, sa jednak wysokie przez caly rok.

Hostele
Noclegi w hostelach moga kusic cena, jednak oferowana, najnizsza cena zapewnia nam miejsce w wieloosobowej sali.
Warto tez najpierw upewnic sie jakie warunki oferuje hostel, w ktorym chcemy sie zatrzymac. Wiele z nich jest w naprawde oplakanym stanie, sa glosne (tlumy mlodych turystow), warunki sanitarne rowniez pozostawiaja wiele do zyczenia.
Na stronach w internecie niejednokrotnie pojawiaja sie zdjecia zupelnie inne od tego jak tam naprawde wyglada.
Najlepiej jezdzic w miejsca zaufane, polecane przez ludzi, ktorzy wczesniej juz w nich byli i nie wynajmowac pokoju w wieloosobowej sali, jesli mieszka tam sporo "nieznajomych" osob.

Pokoje
Kolejna opcja zapewniajaca nocleg w pokoju w apartamencie.
Przewaznie w takim apartamencie sa 2-4 pokoje, takze w tym samym czasie moga przebywac tam inni goscie.
Jest to lepsza i niejednokrotnie tansza opcja niz hostel, w ktorym kuchnie musimy dzielic pomiedzy wszystkich turystow.
W apartamentach dzielonych, kuchnia, lazienki, salon sa do wspolnego uzytku wszystkich "domownikow" (ktorych ilosc nie przekracza 8 osob!).
Wlasciciele przewaznie nie zadaja depozytow i oplata za pokoj jest jedyna jaka trzeba uiscic (bez kosztow dodatkowych).
Dostajemy tez klucze do mieszkania i nie obowiazuja nas zadne godziny powrotu.
Jedyne czego musimy przestrzegac to szacunku dla innych gosci i sasiadow (cisza nocna od godz 23 - 8).
Przykladowy i polecany przez nas nocleg: kliknij tutaj
Zerknijcie też na tą stronkę: www.tanie-noclegi-barcelona.pl

Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-24, 21:59 

a pola namiotowe?

Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-25, 01:09 

Olka napisał(a):
a pola namiotowe?

dobre pytanie :)
najblizszy camping jest w El Masnou,
miejscowosci na linii C-1 kolejki renfe cercanias/rodalies,
jakies 20-30 minut jazdy do Bar-ny / srodmiescia.

Olka w innym watku napisał(a):
poszukuję taniego pola namiotowego w Barcelonie. pilnie. bardzo proszę o jakiekolwiek informacje, linki itp:)

sezon zaczyna sie pewnie w maju -
takze w Gava - Castelldefels , moze im dalej tym taniej ?
pogooglaj :)

Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-25, 12:29 

dzięki:)

[ Dodano: 2008-06-25, 15:51 ]
Na początku czerwca byłam w Barcelonie. Zatrzymałam się na campingu 3 estrellas w Gava-Castalldefels. Camping średniej wielkości, czysty, tani, nad samym morzem. Jego wady to bliskość lotniska -samoloty latały dość często i głośno oraz brak nocnych autobusów. Dojazd zajmował mi około 30-40 min. linią L95 lub L94 z placu de Catalunia. Ogólnie byłam z tego miejsca zadowolona.
Strona campingu: http://www.camping3estrellas.com/

Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-16, 02:04 

poszukuje prywatnego hostelu a zarazem taniego i dobrego na listopad .z gory dziekuje

Tytuł:
PostNapisane: 2009-02-08, 16:55 

Rok temu byłam w mieszkaniu ( wypad na week. na dwie noce za 50euro/os! czysto, miło z widokiem na pałac ( niedaleko Placu Catalunya)
I cena się nie zmieniła po przybyciu;)

Teraz bukuję bilety na wrzesień!

Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-20, 10:57 

Admin napisał(a):
Pokoje
Przewaznie w takim apartamencie sa 2-4 pokoje, takze w tym samym czasie moga przebywac tam inni goscie.
Jest to lepsza i niejednokrotnie tansza opcja niz hostel, w ktorym kuchnie musimy dzielic pomiedzy wszystkich turystow.
W apartamentach dzielonych, kuchnia, lazienki, salon sa do wspolnego uzytku wszystkich "domownikow" (ktorych ilosc nie przekracza 8 osob!).
Wlasciciele przewaznie nie zadaja depozytow i oplata za pokoj jest jedyna jaka trzeba uiscic (bez kosztow dodatkowych).
Jedyne czego musimy przestrzegac to szacunku dla innych gosci i sasiadow (cisza nocna od godz 23 - 8).

Gdzie mogę znaleźć jakiegoś linka do takich ofert?? Chyba, że masz namiary??

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-18, 08:25 

Ja szukając wczoraj noclegu dla 8 osób znalazłem coś takiego

pokoje 4 i 8 osobowe

ale niestety były już zarezerwowane i wybrałem taki hostel:

Taki hostel wybrałem

był już ktoś ww. hostelu ? Jak warunki ?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-21, 14:45 
Administrator

Truszcz napisał(a):
Admin napisał(a):
Pokoje

Gdzie mogę znaleźć jakiegoś linka do takich ofert?? Chyba, że masz namiary??

przejrzyj watki w tym dziale,
uzytkownicy chwala sobie np: www.noclegi-barcelona.pl

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-21, 18:12 

Jeśli chodzi o wynajmowanie prywatnych pokoi/mieszkań to można przeglądać np. takie strony z ogłoszeniami:

http://www.pisocompartido.com/alquiler- ... -barcelona

... chociaż pozostaje kwestia zaufania do właścicieli (ale to przecież dokładnie tak samo, jak wynajmowanie czegokolwiek w PL), no i język (hiszp./ang.)... Przyznam, że do tej pory nie korzystałam w praktyce (jak większość tutaj poszłam na łatwiznę i skontaktowałam się z bcnrooms :mrgreen:). Jestem ciekawa czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą akurat stroną...

(A trafiają się naprawdę rewelacyjne okazje w stylu "habitación gratis para mujer"... :lol:)

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-23, 21:47 

Witam wszystkich,

poszukuję noclegów dla 4 osób ( 2 pary) w terminie 10-15 kwietnia, dobrze, gdyby były do 20 Euro za osobę/noc.

Poza tym mam pytanie, 15 wylatujemy z Girony o 6:50 czy lepiej jest przespać się ostatnią noc w Gironie, czy transport z Barcelony na lotnisko w Gironie jest zorganizowany i nie musimy się martwić, że utkniemy w Barcelonie w środku nocy:)?

Będę wdzięczna za Waszą pomoc

Tytuł: Nocleg
PostNapisane: 2012-01-12, 11:27 

Witam,

Poszukuję noclegu dla pary na okres 8-15 maja 2012 w Barcelonie.

mój adres to asiula19822@wp.pl

Bede wdzięczna za wszelkie sugestie lub oferty włascicieli mieszkan.

Pozdrawiam

Asia

Tytuł:
PostNapisane: 2012-06-27, 11:38 

Witam.

Poszukuje taniego, ale przyzwoitego miejsca na 6 noclegow (od 25 do 31 lipca) dla pary. ma ktos jakies propozycje?

pozdrawiam