Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Autor Wiadomość
 Tytuł: lipiec w Barcelonie
PostNapisane: 2012-02-03, 14:18 

witam,
wybieram się z rodziną w lipcu na tydzień do Barcy.
dotychczas byłam tam w lutym, marcu i październiku. dlatego mam kilka pytań do tych, którzy byli w Barcelonie latem;
1. jak temperatury i wilgotność - gorąco do wytrzymania czy lepiej ten termin sobie darować?
2. jak plaża - są dostępne leżaki i parasole do wynajęcia? ( jakie opłaty? ) czy pobyt na plaży możliwy jedynie na własnym ręczniku w pełnym słońcu?
3. jakieś atrakcje typowe dla lata?
4. inne wskazówki jak spędzić tydzień w lipcu z dziećmi w wieku 14 i 17?

będę wdzięczna za każde info

Tytuł:
PostNapisane: 2012-02-11, 23:57 

Witaj,

Co mogę powiedzieć od siebie:

1. Średnie temperatury/opadów zebrane są w tym wątku: http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?t=188 ... ale wiadomo, że zwłaszcza ostatnio z pogodą bywa różnie, więc gwarancji żadnej nie ma. Myślę jednak, że letnie upały w Bcn nie są większe od tych w Polsce + jak to nad morzem Śr., klimat łagodniejszy i nie ma tych wariackich zmian z 15C na 35C w ciągu jednego dnia :roll:.
Spędziłam w Bcn ubiegłoroczne lato (koniec lipca-sierpień) i naprawdę nie było mi za gorąco. Morze zawsze pod ręką :-).

2. Parasole i leżaki oczywiście są. Nigdy nie korzystałam, ale widywałam je często przy znajdujących się na plaży knajpach, więc zakładam, że wynajmują je właściciele tychże; istnieje też zdaje się jakieś Centrum Informacji, które również parasole/leżaki posiada (np. TU).
Nie wiem jakie ceny. Chociaż nie zdziwiłabym się, gdyby bardziej opłacało się kupić duży parasol w sklepie "u Chińczyka"... :lol: (ale może się mylę).

3. Atrakcje typowe dla lata..? Hmm... morze i plaża? Barceloneta latem (a już nie daj Boże w weekend) to wiadomo - tłum, tłum i tłum + masaje/cerveza w nieustającej ofercie... Z ciekawości możecie wybrać się np. do Badalony - jest nieco spokojniej, chociaż dojazd z centrum Bcn zajmuje trochę czasu. Miasteczko Castelldefels - pociągiem jakieś 20min, dłuuuga i szeroka plaża, ale raczej niewiele poza tym (można podziwiać nisko lecące samoloty lądujące na El Prat co minutę :lol:). Ja lubię Sitges - przystanek albo dwa dalej (z Bcn ok.35-40min z Rodalies), latem też dość tłoczno, ale miasteczko ma swój urok i woda super (tylko większość pryszniców na plaży działa na jakąś przeklętą kartę).
W kwestiach nie-plażowych: nie wiem, chyba wszystko to, co przez cały rok...? Możesz zajrzeć do kalendarza imprez tu na forum.

4. 14 i 17 lat to już chyba nie takie "dzieci", więc nie wiem czy np. wycieczka do Tibidabo będzie dla nich jakąś atrakcją... ;-)

Może jakieś pomysły znajdziesz tutaj:
http://www.barcelonaturisme.com/With-ki ... ipEwagMZfk