Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Autor Wiadomość
 Tytuł: El Raval
PostNapisane: 2011-04-26, 17:09 

Witam, udaje się w maju z dziewczyną na kilka dni do Barcelony. Mamy zabukowany hostel w dzielnicy El Raval, konkretnie na Ronda de San Pablo. Wczoraj poczytałem co nieco na temat tej części Barcelony i naszły mnie pewne wątpliwości: czy tam aby na pewno jest jako tako bezpiecznie? Pojawiają się opinie, żeby mieć się tam na baczności, po zmroku najlepiej się nie poruszać itp. Czy ktoś znający Barcelonę mógłby powiedzieć na ile to uzasadnione obawy? Bo zacząłem się serio zastanawiać nad zmianą hostelu. Co prawda nie planujemy jakiś nocnych eskapad, ale myślę, że powroty koło 23 mogą być standardem. Czy mamy się czego obawiać?

Tytuł:
PostNapisane: 2011-04-29, 19:15 

Ja też bym był zainteresowany ogólnie bezpieczeństwem w Barcelonie, bo kradzieże to wiadomo - normalka, ale szukałem forum i nie ma hcyba takiego tematu jak "bezpieczeństwo". Może zrobić listę podjrzanych dzielnic?

Tytuł:
PostNapisane: 2011-04-29, 20:18 

Crimson napisał(a):
Witam, udaje się w maju z dziewczyną na kilka dni do Barcelony. Mamy zabukowany hostel w dzielnicy El Raval, konkretnie na Ronda de San Pablo. Wczoraj poczytałem co nieco na temat tej części Barcelony i naszły mnie pewne wątpliwości: czy tam aby na pewno jest jako tako bezpiecznie? Pojawiają się opinie, żeby mieć się tam na baczności, po zmroku najlepiej się nie poruszać itp. Czy ktoś znający Barcelonę mógłby powiedzieć na ile to uzasadnione obawy? Bo zacząłem się serio zastanawiać nad zmianą hostelu. Co prawda nie planujemy jakiś nocnych eskapad, ale myślę, że powroty koło 23 mogą być standardem. Czy mamy się czego obawiać?
Witam, moim zdaniem nie ma sie czego obawiac.
23 to nie jest pózno w B.
bedzie wielu ludzi na ulicy.
Ronda de San Pablo / San Pau to wlasciwie granica Ravalu , dosc duza ulica,
byc moze srodek / poludniowo- zachodnia tej dzielnicy moze robic dziwne wrazenie,
czesc biedniejsza, ludzie pijacy piwo z puszki na ulicy,
miedzy Sant Ramon a en Robador prostytutki czekaja na klientow (i znajduja)
duzo imigrantow o roznych kolorach skóry , ale to inna sprawa ...
Ja przez`pare lat chodzilem tam na piechote i nigdy ani cienia problemu. Fakt ze moga zdarzyc sie bójki , ale tak samo na Las Ramblas , w Gotic'u , Port Olimpic.
Jesli dla twojej dziewczyny to bedzie nie-estetyczne to mozecie nie przechodzic przez srodek , a obchodzic wiekszymi ulicami Pintor Fortuny.

Ja bym spal spokojnie,
jak chcesz zmieniac to na cos ''centralniejszego'' , niedaleko Pl. Catalunya , ale tez nie na Las Ramblas .
http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?t=92

karolek, nie ma takiego dzialu bo nie ma niebezpiecznych dzielnic.
Jak piszesz, kieszonkowcy sa problemem, ale nie agresja.

Tytuł:
PostNapisane: 2011-05-02, 14:03 

Jedyną zaczepką, z jaką spotkałam się w El Raval była oferta zakupu pewnego napoju niskoprocentowego (chociaż kto tam wie). No i można nauczyć się paru użytecznych słów :lol:.