Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Strajk generalny 29 IX 2010
PostNapisane: 2010-09-21, 16:56 

na środę 29 IX 2010 zapowiedziany jest w Hiszpanii strajk generalny,
spodziewane są duże utrudnienia w transporcie (zamierzone zablokowanie lotniska , pociągów dalekobieznych , zmniejszenie biegu podmiejskich Rodalies i Metra do 25% )

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-21, 17:30 

Hmm... Ale mam nadzieję, że nie będzie to żaden strajk długoterminowy...? Wybieram się do Bcn w drugim tygodniu października; będę bardzo nieszczęśliwa, jeśli nie uda mi się tam dotrzeć... :-?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-22, 08:29 

Ethel napisał(a):
Hmm... Ale mam nadzieję, że nie będzie to żaden strajk długoterminowy...? Wybieram się do Bcn w drugim tygodniu października; będę bardzo nieszczęśliwa, jeśli nie uda mi się tam dotrzeć... :-?

CHodzi o 1 dzien strajku.
jednak czytaj wiadomosci / czy w czasie twojej podr'ozy nie jest planowany jakis mniejszy.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-22, 13:47 

Czy wiadomo coś więcej o tym strajku? W piatek wybieram się do Barcelony i wracam (przynajmniej tak zakładałam;) właśnie 29 września do Poznania z lotniska w Gironie (linie Ryanair) i już się boję czy uda mi się tego 29 wylecieć z Hiszpanii? Co powinnam zrobić? Daty wylotu już nie zmienię, bo juz się zdążyłam odprawić internetowo...

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-23, 00:06 

maruszka napisał(a):
Co powinnam zrobić? Daty wylotu już nie zmienię, bo juz się zdążyłam odprawić internetowo...

Nie wiem. Śledzić informacje Ryanaira , może oni zaproponują zmianę ?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-23, 09:06 

A skąd Pan wie o tym strajku, jeśli mogę zapytać? Dzwoniłam na lotnisko w Poznaniu, nie mają informacji o takim strajku, a zazwyczaj otrzymują ją z dużo większym wyprzedzeniem.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-23, 09:35 

maruszka napisał(a):
A skąd Pan wie o tym strajku?

z prasy hiszp, tve , itd
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... lonia.html

może presja pojdzie na BCN El Prat , jest to wciąż negocjowane ,
a GRO potraktują ulgowo (w sytuacji gdy ruch ma tam zminiejszyc sie znacząco po wejściu R na BCN...) ? tak czy tak , spędziłbym noc 28/29 w Gironie lub wręcz w hotelu Vilobi Onyar przy lotnisku, jesli jeszcze są miejsca

http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1 ... lonia.html

inna rzecz , że R czy dla uniknięcia kłopotów nie odwoła lotu
:?:
:roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-23, 13:51 

Dzięki za wszystkie informacje od Ciebie. Na infolinii Ryanair-a mało wiedzą, ale wiedza już, że strajk jest...na razie tylko tyle, przebukować bilet mogą jedynie wtedy, kiedy lot będzie odwołany, na razie nie jest. Niestety zastanawiam się czy jest sens w ogóle lecieć do Barcelony, stracić tylko pieniądze za bilety i część za odwołaną rezerwację hotelu...boje się tego strajku, bo raczej nie po to chciałam tam jechać, żeby się denerwować czy wrócę do Polski czy nie...to przecież żadna przyjemność koczować na lotnisku...

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-23, 17:19 

nmzc Powodem napisania pierwszej wiadomości było właśnie zapobieżenie spóźnieniom z braku komunikacji i 'koczowaniu' przez zaskoczenie.
Cytuj:
Niestety zastanawiam się czy jest sens w ogóle lecieć do Barcelony, stracić tylko pieniądze za bilety i część za odwołaną rezerwację hotelu...

z tego co napisałaś więcej tracisz nie jadąć , z drugiej strony , niewykluczone są zmiany w podróży i koszty z tym związane >
Cytuj:
boje się tego strajku, bo raczej nie po to chciałam tam jechać, żeby się denerwować czy wrócę do Polski czy nie... to przecież żadna przyjemność koczować na lotnisku...

jesli odwołają lot , jak piszesz , będziesz mogła wybrać inną datę - prawdopodobnie parę dni póżniej (czy wcześniej ??) bo R nie lata codziennie (lata z GRO lub REU do POZ , WRO , KRK)
sprawa jest otwarta - ale to twój wybór czy koczowac czy hotelować czy coś innego

Tytuł: info o strajku z Forbes.pl
PostNapisane: 2010-09-23, 20:27 

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wy ... lot,6953,1
na naszych stronach też już jest informacja o strajku...
zdecydowałam się jechać, czasem trzeba zaryzykować...przynajmniej ten wyjazd zapadnie mi mocno w pamięć :->

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-25, 14:12 

Cytuj:
Easyjet:

We would like to offer those customers booked to travel to / from Spain on 29th September 2010 the opportunity to change their flight date to an alternative date within 5 days free of charge.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-25, 16:35 

też właśnie dostałam mail'a od easy jeta i błagam, bo nie rozumiem - czy lot powinniśmy zmienić czy jest to rzecz proponowana? próbuję znaleźć jakiś telefon kontaktowy do easy jet'a ale albo nikt nie odbiera, albo nie ma sygnału.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-27, 23:46 

lechuza napisał(a):
- czy lot powinniśmy zmienić czy jest to rzecz proponowana?

IZY daje Wam mozliwosc / czy lot dn 29-go wyleci - to niewiadoma , szansa jest 25% lub 0,125 /
co Wy zdecydujecie , zalezy od waszej sytuacji, waszych planow, potrzeb itp.
Pewniejsze wydaje mi sie skorzystanie z propozycji, gdyz zapowiada sie ze w srode bedzie chaos , ktory moze tez miec konsekwencje w dni nastepne.

[ Dodano: 2010-09-27, 15:18 ]
w Katalunii pociagi Regional i podmiejskie-Rodalies nie gwarantuja 25% 'servei minim / servicio minimo'
czyli nie bedzie to nawet co czwarty pociag, a ile bedzie i kiedy - tego nie wiadomo

[ Dodano: 2010-09-28, 00:55 ]
http://www.lavanguardia.es/economia/not ... -29-s.html
Metro i busy miejskie tylko 6.30-9.30 i 17-20 co 15 min,
podobnie kolejka podmiejska
regional i media distamcia sparalizowane
BCN : loty do miast/stolic europejskich : 20%
Cytuj:
- Autobuses y metro en Barcelona. Según ha informado Transports Metropolitans de Barcelona (TMB), metro y autobuses se verán seriamente afectados por la convocatoria de huelga. La Generalitat ha dictado un orden que establece la prestación del servicios mínimos en el 25% en hora punta, lo que supone que en todas las líneas de metro, circulará almenos un tren de cada cuatro durante estas franjas horarias.

En el caso de los autobuses, el 25% del servicio se aplicará preferentemente a las líneas que cubren desplazamientos sin transporte ferroviario alternativo, aunque no especifica de qué líneas se trata. TMB también recuerda que tanto los metros como los autobuses saldrán de las distintas terminales al inicio de las franjas de servicios mínimos y completarán todo el trayecto hasta la destinación.

- Tren. En el caso de Renfe, y de acuerdo con los servicios mínimos decretados por Fomento y Treball, Rodalies podrá prestar el 25% del servicio en las horas punta. Por lo tanto, fuera de estas franjas -las mismas que en el caso de TMB-, no circulará ningún tren en Catalunya. Cabe recordar que ningún tren regional o de media distancia circulará durante la jornada del 29 de septiembre.

En el caso de la larga distancia, sólo circularán trenes AVE, con una oferta que supone el 20% del servicio respecto a una jornada habitual, y algunos trenes internacionales que conectan Barcelona con tres ciudades europeas.

Según informa Renfe, la noche del martes 28 de septiembre saldrá un AVE hacia Madrid a las 21:00 horas y los trenhotel con origen en Barcelona y destinación a las ciudades de París, Zurich y Milán.

Respecto a la jornada del 29, circularán un total de doce trenes AVE, dos de la línea Barcelona-Málaga (ida y vuelta), dos de la línea Barcelona-Sevilla (ida y vuelta) ocho Barcelona-Madrid. Esa noche también saldrán los tres trenhotel desde Barcelona a París, Zurich y Milán.

Renfe informa que los viajeros con billetes adquiridos con antelación por todos los servicios que se ven afectados por la huelga podrán solicitar cambio o devolución en las estaciones y agencias de viajes sin coste adicional.

- Avión. Según lo pactado entre Fomento y sindicatos, sólo saldrán del aeropuerto de El Prat el 10% de los vuelos con otras ciudades de la península y el 50% de los que unen la capital catalana con Baleares y Canarias. En el caso de los vuelos internacionales, se mantendrá el 20% de los viajes con las capitales de la UE, además de Fránkfurt, Milán y Zúrich y el 40% de los vuelos intercontinentales. En El Prat, los servicios mínimos se situarán en el 23,8% y alcanzarán el 85% para los turnos que comiencen el 28. En el caso de los aeropuertos de Reus, Girona y Lleida-Alguaire, la actividad será del 10%.

[ Dodano: 2010-09-28, 15:00 ]
Centrum miasta będzie zablokowane przez manifestacje zmierzające od rana na Pl. Universitat godz 13

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-01, 16:05 

A nikt nie ostrzegl mnie, ze 27.I. miala byc powtorka z tej watpliwej rozrywki.... Ostatecznie skonczylo sie na nerwach jak-ja-u-licha-wydostane-sie-z-El-Prat... bo szybko udalo mi sie zlapac Aerobus, a w centrum tez widzialam jakies autobusy... choc mialy podobno nie kursowac (za wyjatkiem 6-9 i 16-19 czy jakos tak)... :roll:

Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego Hiszpania strajkuje zawsze wtedy, kiedy tu przyjezdzam.... :evil: :oops:

Chyba powinnam uprzedzac Was o moich kolejnych wyjazdach... :-P

Tytuł:
PostNapisane: 2011-03-12, 00:58 

Ethel napisał(a):
Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego Hiszpania strajkuje zawsze wtedy, kiedy tu przyjezdzam.... :evil: :oops:

Chyba powinnam uprzedzac Was o moich kolejnych wyjazdach... :-P

:?: Wybierasz się któregoś dnia z następujących:

20-21, 24-25, 30 kwietnia
2, 14-15, 19-20 maja
. 13, 23, 30 czerwca
1-2-3-4, 15, 31 lipca
1, 15 , 31 sierpnia

w proteście przeciw częściowej prywatyzacji lotnisk hiszpańskich -MAD i BCNa- ich pracownicy [zw.zaw.] zapowiedzieli strajki , 22 dni , od Świąt Wlknocy do sierpnia , o ile rząd nie zapewni im gwarancji

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona