Tanie noclegi w barcelonie

FORUM BARCELONA

Nie panikuj!!! Oto instrukcja obsługi Barcelony :) Zwiedzanie, tanie noclegi, transport, bilety, jedzenie - to proste! Usiadź wygodnie i poczytaj...

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center

Nazwa użytkownika:
Hasło:

Remember
* Zaloguj   * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-18, 13:04 

A napisał(a):
no to jak odbiegamy od tematu
Cytuj:
18.02.2011 Bergamo-Girona ryanair (13:00-14:25) 16E+5E podatek = 84zł
21.02.2011 Girona - Franfurt Hahn ryanair (8:55-10 czy 11) 12E+ 5E podatek = 68zł

to 5E to 'haracz' czy odprawa-on-line , jesli masz odp kartę płatniczą ?
i trzeba doliczyć bilet na autokar z GRO-Barna , 21 € powrotny

tak haracz(placilem Visa Electron), wiem o autobusie z GRO-BNC :)
ale i tak sądzę że cena jest przystępna :)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-18, 16:35 

Przystępna cena to 49,20zł za lot w obie strony (Poznań-GRO-Poznań)... :-D
(Ból dużo większy, jeśli do Poznania/Gdańska/innego miasta trzeba dojechać Kiepskimi Kolejami Państwowymi za cenę wyższą niż za lot do Hiszpanii... :roll:)

Na loty z przesiadkami chyba jeszcze nie mam odwagi :oops:.

A w kwestii haraczu dla Ryanaira (tzw. opłata za opłatę) to faktycznie odpowiednia karta (tu: pre-paid Master Card) pozwala trochę zaoszczędzić.

[ Dodano: 2010-12-11, 19:04 ]
Ethel napisał(a):
Na loty z przesiadkami chyba jeszcze nie mam odwagi

... Ale jak trzeba, odwaga się znajdzie ;-). Tym razem (tj. w ostatni wtorek) wracałam z Barcelony z przesiadką w Bergamo - podróż okazała się szybka, łatwa i prawie przyjemna, mimo wyjątkowo skrupulatnej kontroli bezpieczeństwa/bagażu na włoskim lotnisku...

A w kwestii "kiedy do Barcelony?" dodam tylko, że najlepiej wtedy, kiedy hiszpańscy kontrolerzy lotu NIE planują strajku... a zwłaszcza nie wtedy, gdy dowiadujemy się o tym będąc parę tysięcy metrów nad ziemią :evil:.
Nic z tego, ze kapitan informację o zamkniętych lotniskach podaje tym samym podekscytowanym tonem co zwykle (prawie, jakby cieszył się na myśl o spędzeniu reszty nocy w powietrzu) - kiedy człowiek zamiast w Gironie ląduje gdzieś na południu Francji i do celu musi tłuc się autokarem, to w ogóle nie jest fajne... :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-16, 16:15 

No tak, ale Girona to nie Barcelona, a oba miasta dzieli odległość 100 km. To tak, jakby powiedzieć, że lecę do Warszawy, a ląduję w Łodzi :-P

Ja już 2x kupowałem bilety na bezpośredni lot w obie strony do BCN i z powrotem za około 200zł. Linia to easyJet. Bilety kupowane z 3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-16, 18:52 

broker napisał(a):
No tak, ale Girona to nie Barcelona, a oba miasta dzieli odległość 100 km.

Zgadza się, ale czasem (a nawet często) po podliczeniu wszystkich wydatków okazuje się, że lot do Girony + przejazd autobusem/pociagiem do Bcn (który naprawdę jest dosyć szybki) wychodzi znacznie taniej niż bezpośredni lot do Bcn... Oczywiście wszystko zależy od tego jakie bilety w danym czasie uda się "upolować".

Mnie osobiście i tak najbardziej szlag trafia przez konieczność podróżowania (=tracenia czasu i pieniędzy) PKP (spróbujcie np. dostać się z Lublina do Warszawy na lot o 6:50 rano...). Ale nie będę powtarzać tego, o czym wszyscy - tu w Polsce - wiedzą :-?.

broker napisał(a):
Ja już 2x kupowałem bilety na bezpośredni lot w obie strony do BCN i z powrotem za około 200zł. Linia to easyJet.

OK, ale skąd leciałeś? Jeśli dobrze widzę, Easyjet w Polsce lata wyłącznie z Krakowa i nie ma stamtąd żadnych połączeń z Hiszpanią... :roll:
Do Barcelony można dostać się np. z Warszawy liniami Wizzair i faktycznie też zdarzyło mi się kupić bilety za około 200zł, ale ostatnio ciężko znaleźć tam tak tanie loty...

Tytuł:
PostNapisane: 2011-02-16, 22:40 

Berlin. Lotnisko jest położone zaledwie 70 km od granicy z Polską :-D Świetne rozwiązanie dla mieszkańców zachodnich województw.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2